Czy nam rozwiążą powiat Milicki, czy też znowu zawita tutaj Zarządca Komisaryczny

Tematy ogólne, ważne i mniej ważne związane z naszą gminą
stefansobczak
Posty: 13
Rejestracja: 23 września 2015, 10:27 - śr

Czy nam rozwiążą powiat Milicki, czy też znowu zawita tutaj Zarządca Komisaryczny

Post autor: stefansobczak » 04 grudnia 2017, 22:07 - pn

To ,że Zarząd Powiatu Milickiego stanie przed ścianą i utraci płynność finansową logicznie myślący przewidywali to od dawna, tylko zastanawiano się czy to nastąpi jeszcze w 2017 ,czy też w 2018 roku.

Niestety stało się to teraz ,przed końcem roku 2017,a więc w okresie najgorszym z możliwych, kiedy należy wywiązać się ze swoich zobowiązań, ale i ustalić możliwie najkorzystniejszy w tych trudnościach finansowych, budżet na przyszły rok.

A co to się stało, że do tego doszło?

Jakoś nikt w tym naszym mieście nie ośmieli się, jak na razie, już nie mówię o oskarżeniu, ale o głośnym powiedzeniu, iż obecna sytuacja , to efekt rządów byłego Starosty Milickiego, a obecnego burmistrza Milicza Pana Piotra Lecha. To za Jego kadencji sytuacja ekonomiczna Zarządu Powiatu stawała się coraz gorsza, gdy nietrafione inwestycje chłonęły masę pieniędzy, zaś z pewnością wirtualna księgowość, ukrywała to zarówno przez Radą Powiatu jak i mieszkańcami. Nie będę przytaczał tych inwestycji, bo wszyscy je znają. Otaczanie się ludźmi posłusznymi, a zupełnie niekompetentnymi, realizowanie inwestycji tylko dlatego, że dostało się dotacje unijne, doprowadziło właśnie do takiej sytuacji, że obecny Zarząd Powiatu praktycznie winien pozamiatać i zamknąć ten cały kram. Wszak z pustego i Salomon nie naleje.

Podobną politykę finansową, jaką można określić jednym słowem „megalomańską” realizuje ten Pan aktualnie jako Burmistrz miasta i gminy Milicz. Już po dwóch latach Jego rządów sytuacja finansowa Zarządu Gminy wydaje się być nie za wesoła, jeśli nie powiedzieć, że zbliżająca się do ściany. Wszak ograniczanie realizacji budżetu za bieżący rok, jest tego naocznym dowodem.

I znowu powtarza się sytuacja nietrafionych inwestycji, nie do końca zabezpieczonych finansowo („jakoś to będzie”), obsadzanie stanowisk ludźmi niekompetentnymi, co prowadzi bezpośrednio do sytuacji podobnej do sytuacji Gminy Krośnice. Tyle ,że za sytuację ekonomiczną gminy , będziemy my ich mieszkańcy ,w ten, czy inny sposób, odpowiadać finansowo ,a to poprzez poprzez zwiększanie nam podatków od nieruchomości, a to poprzez zwiększanie nam kosztów wywozu nieczystości, itp., itp., czy też upłynnianie zasobów miejskich.

Czy nas mieszkańców stać na takie rządy? Wydaje się, że nadszedł czas na powiedzenie tym Panom „nie!!!”.

Co Wy na to????

Stefan Sobczak

ronaldkat
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwietnia 2019, 13:45 - czw
Lokalizacja: Turkey
Kontakt:

Czy nam rozwiaza powiat Milicki czy tez znowu zawita tutaj Zarzadca Komisaryczny

Post autor: ronaldkat » 17 kwietnia 2019, 21:51 - śr

Zastanawiam sie na tym, faktem czy watra w Zdyni jest jeszcze Е‚emkowska. czy idee, ktГіre wpЕ‚yneЕ‚y na powstanie Watry, mianowicie stanowiД…ce o niezaleЕјnoЕ›ci ЕЃemkГіw od UkraincГіw sД… dziЕ› aktualne.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości