List do Redakcji “Głosu Milicza”

Tematy ogólne, ważne i mniej ważne związane z naszą gminą
stefansobczak

List do Redakcji “Głosu Milicza”

Post autor: stefansobczak » 17 stycznia 2018, 23:36 - śr

Szanowna Redakcjo!

Postanowiłem zabrać głos w sprawie niekończącej się batalii o likwidację Spalarni Odpadów Medycznych w Miliczu.
Wydaję mi się,że jest to działanie na rzecz nieokreślonej grupy,które z tego tematu usiłuje sobie zrobić ścieżkę walki o przejęcie władzy w Powiecie, jak i Mieście i Gminie Milicz.Należy bowiem pamiętać,iż, jeśliby spojrzeć wstecz,nie znalazła by się spółka EKOZUB Sp. z o.o. z Bełchatowa, to dzisiaj moglibyśmy już zapomnieć o Szpitalu Powiatowym w Miliczu.Naówczas sprzedanie kotłowni szpitalnej wraz z uboczną działalnością było złem koniecznym, aby uratować ten szpital.Obserwuję od lat działanie tego Zakładu i twierdzę, że mamy do czynienia z solidnym jego właścicielem, co potwierdzają liczne kontrole przede wszystkim Sanepidu, pod kątem zagrożenia środowiska, z wynikami nader pozytywnymi dla Spółki EKOZUS. Powoli skłaniam się ku panującym tu i ówdzie zdaniem, iż temat spalarni jest tematem wytrychem mającym ułatwić rachitycznej strukturze PSI-u w Miliczu, dojście do władzy.
Dlaczegóż to teraz w sezonie grzewczym, szczególnie w porze wieczornej, owa Grupa STOP Spalarni w Miliczu,z przeróżnymi posłami o podejrzanej działalności,nie przejdą się po pobliskim, owej spalani, osiedlu mieszkaniowym i nie spojrzą na kominy owych budynków, które skutecznie zasłaniają niebo ciężkimi smugami dymów i od których zatyka dech w piersiach? Wszak one stanowią o wiele większe zagrożenia dla nas mieszkańców zdrowia,a nawet życia... Polecam to tym wszystkim aktywistom tejże Grupy.

Stefan Sobczak
Postolin

p.s. zdaję sobie sprawę, iż poruszony temat jest nader drażliwy dla Szanownej Redakcji i nie będę zdziwiony,jak powyższe nie znajdzie się w Waszym Tygodniku. Wszak należy dbać o swój interes...

Postolin, 14 stycznia 2018 roku

ODPOWIEDZ