List do Radnych Rady Miejskiej Milicza

Tematy ogólne, ważne i mniej ważne związane z naszą gminą
stefansobczak
Posty: 13
Rejestracja: 23 września 2015, 10:27 - śr

List do Radnych Rady Miejskiej Milicza

Post autor: stefansobczak » 22 maja 2017, 00:39 - pn

Szanowni Państwo!
Sądzę ,że jest koniecznym przypomnienie zadań, jakich Państwo podjęliście się, kandydując na listę członków Rady Miejskiej, a po wyborze, o powinnościach jakie względem swojego elektoratu winniście spełniać.
Otóż Rada Miejska jest nadrzędnym organem sprawującym władzę w mieście i gminie Milicz, zaś wolę ich wykonania, zleca organowi wykonawczemu, jakim jest Zarząd Gminy z Burmistrzem na czele.
Dlatego też, mając na uwadze podobno istniejące trudności finansowe Gminy (o czym Pan Burmistrz wielokrotnie ogłaszał po swoim wyborze), Rada Miejska winna szczególnie baczyć na sens wydatków, jakie czyni Zarząd i z tych wydatków, poprzez poszczególne Komisje, szczegółowo Go rozliczać, zaś, że są to środki społeczne, rozliczenia te winny być przedstawiane opinii publicznej, przynajmniej raz na kwartał.
Taka sytuacja nie ma miejsca, o pracach Rady Miejskiej nic nie słychać, zaś patrząc na czynione przez Zarząd wydatki, w odczuciu mieszkańców, są one co najmniej dziwne.
Stad niniejszy apel, aby Radni przedstawiali nam , społeczeństwu sens i wielkość wydatków czynionymi przez Zarząd, w imieniu tejże Rady i aprobaty przez Nią, tychże wydatków.
Nie może być tak, abyśmy jako społeczność, musieli potem przez lata ponosić ciężary nielogicznych poczynań finansowych Gminy, jak to ma miejsce na przykład w gminie Krośnice.
Bowiem osoby sprawujące dzisiaj władzę w naszej Gminie po jakimś czasie odejdą (jak to miało miejsce w Krośnicach, czy w naszym Starostwie Powiatowym) , niby w glorii, co to nie uczynili dla naszego dobra i nie poniosą żadnej odpowiedzialności finansowej za swoje poczynania, zaś my mieszkańcy obudzimy się z przysłowiową „ręką w nocniku”.
Pomijam już fakt, iż po Waszym wyborze na Radnych, kiedy w trakcie okresu przedwyborczego wciąż krążyliście po swoich okręgach wyborczych, to teraz „konia z rzędem” temu, kto powie, iż widział i słyszał coś o swoim Radnym i jego zainteresowaniem się problemami jego mieszkańców.
Z uwagi na to, iż odczuwam rosnące niezadowolenie mieszkańców poczynaniami Władz zarówno powiatowych jak i gminnych, winniśmy mogli wyrazić swoje opinie na jakimś blogu, gdzie każdy będzie mógł wpisywać swoje uwagi i oceny zarówno członków obydwóch Rad, jak i ich Zarządów.

Stefan Sobczak
Postolin

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości