Apel do Pana Piotra Lecha

Tematy ogólne, ważne i mniej ważne związane z naszą gminą
stefansobczak

Apel do Pana Piotra Lecha

Post autor: stefansobczak » 01 stycznia 2018, 19:08 - pn

Szanowny Panie!

Nadszedł czas, aby , mając na uwadze własną ambicję, zdecydował się Pan na rezygnację z piastowanej funkcji Burmistrza Miasta Milicza.

Nie jest bowiem żadnym grzechem, że człowiek którego cele są nierealistyczne, a ich realizacje mogą przyczynić się i przyczyniają do trudnej sytuacji innych, musi przyznać sobie i innym, że mogą one nie tylko być utopijne, ale i pogłębiające ujemną stronę finansową.

Zresztą, o czym dowiedzieliśmy się po niewczasie, Pańskie kierowanie Starostwem Milickim, doprowadziło Je na skraj przepaści finansowej, co winno być już wystraczającym sygnałem do tego, aby nie dopuścić Pana do sterowania gospodarką miasta i gminy Milicz.

Stało się inaczej, choć już wówczas ja osobiście miałem pewne obawy co do Pańskich kwalifikacji na objęcie urzędu Burmistrza Miasta, wszak trudno, aby nauczyciel mógł skutecznie zarządzać naszą Gminą i Miastem.

Nie będę wymieniał Pańskich błędnych poczynań, jak i doprowadzenia do uchwalenia przez Radę Miejską obłędnego i rujnującego finanse miejskie na długie lata budżetu na bieżący rok, pakującego pieniądze w zbędne inwestycje.. bo..wszak to ostatnie dotacje unijne i to trzeba wykorzystać..

Wszelką miarę w mojej ocenie przekroczył Pan swoim listem do Redakcji , wydrukowanym w 32 numerze „Głosu Milicza”.

Nie dość, że po wyroku sądowym, moim zdaniem kończącym spór w jaki Pan zupełnie niepotrzebnie wdał się w Firmą ALBA, narażając budżet Gminy na olbrzymie obciążenie (przy okazji dobrze by było, aby odpowiednie Komisje Rady Miejskiej wyjaśniły rzetelnie przyczynę rozwiązania umowy z tą Firmą i powierzenia wykonywania tych usług przez nikomu nie znaną początkowo Firmę „Kosz”-uprzednio zlecając te usługi PGK w Miliczu), to jeszcze chce Pan dodatkowo ten budżet obciążyć kosztami postępowania odwoławczego, nie mając kompletnie żadnych argumentów do tego postępowania.

Ale najgorsze jest to, że Pan, piastujący ważne stanowisko, mógł sobie pozwolić na zachowanie się „Kalego” w ocenie wyroku sądowego, lub słynnego filmowego powiedzenia „sądy sądami, ale racja musi być po naszej stronie”.

Pokazuje to bez wątpienia, że Pan nie może już dłużej zarządzać mieniem Miasta i Gminy Milicz, gdyż dalsze takie trwanie doprowadzi do kompletnej zapaści finansowej, którą odczuwać będzie wiele następnych pokoleń.

Licząc iż jest Pan lokalnym patriotą, to dla dobra naszej Gminy i w poczuciu spełnionego obowiązku, winien Pan podjąć jedynie możliwą decyzję – rezygnację.

Stefan Sobczak
Postolin

ODPOWIEDZ